Výlet do Punta del Diablo – Uruguaj – deň 8

Ráno nás privítalo nádherné slniečko, takže už bolo hneď jasné, že je pred nami nádherný deň. Klasicky po raňajkách na hotely Zen Boutique Apart, ktoré nám doniesli na apartmán, sme sa vybrali autom popri pobreží do letoviska Punta Del Diablo. 

Cesta nám trvala autom z La Paloma do Punta Del Diablo asi tak cca hodinku. Keď sme šli vnútrozemím tak sme míňali jeden ranč za druhým. Na niektorých rančoch sa pásli kravy a na iných zas ovce. Samozrejme viac rančov bolo kravských. Pokiaľ by ste nevedeli tak Uruguaj je preslávený svojím kravským mäsom, ktoré v značnej miere exportujú. Vychýrené sú tu ich uruguajské steaky, ktoré určite niektorí z vás poznáte aj z Európy, pretože aj tam sa vyváža ich mäso. 

Konečne sme dorazili do Punta del Diablo. Už na prvý pohľad toto mestečko nevyzeralo moc extra moderne vybudované, čo sa aj v podstate potvrdilo. Podľa toho čo sme sa pýtali miestnych tak do tejto destinácie chodia dovolenkovať prevažne domáci občania, teda Uruguajčania. Pláže Punta Del Diablo sú nádherné, veľké a priestranné. 

Zbehli sme na jednu z pláži, usadili sme sa v bývalom plážovom bare aj napriek tomu, že bol v podstate zdemolovaný, ale práve to nás na ňom lákalo. V Uruguaji je v súčasnosti jeseň, nikto sa tu už nekúpe, ale keďže bol fakt pekný deň a pomerne teplo, tak sme neodolali výzve Atlantického oceána. V spomínanom kedysi plážovom bare sme sa prezliekli do plaviek a rozbehli sme sa do oceánu. Na celej pláži sme boli úplne sami,  len sem tam prešiel okolo nás nejaký párik alebo miestny rybár. Oceán bol v celku znesiteľný takže sme v ňom nejaký ten čas strávili v jeho prenádherných široko tiahlych vlnách. Fakt zážitok ako sa patrí. Prvý krát v živote som sa kúpal v Atlantickom oceáne, takže som si to poriadne užíval.

Po kúpaní sme si rozložili jedlo, ktoré sme mali so sebou. Normálne sme sa rozložili už v spomínanom bare, našiel som tam starý stôl nejaké hokerlíky a tak sme si vyskladali nejaké to stolovanie a sedenie. Svačina na pláži Playa del Rivero v Punta Del Diablo za hukotu vĺn Atlantiku a slnka nemohla nijak inak chutiť ako famózne. 

Po oddychu sme sa vybrali pešo po pláži smerom na sever, pretože sme tam videli nejaký ten pohyb ľudí, ktorí vychádzali spoza piesočných dún a obrovských balvanov. Takže nás zaujímalo čo sa tam nachádza.
Prešli sme sa po peknej piesočnatej cestičke, na ktorej sme stretli aj nečakanú návštevu. Križoval ju asi jeden meter dlhý had. Zastali sme, že čo bude, ale nič sa mimoriadneho nedialo, odfotili sme ho a šli ďalej. Pár minút na to sme pochopili, prečo týmto smerom chodia ľudia. Pred našimi očami sa rozprestierala úplne krásna a opustená pláž Playa Grande, z ktorej vyžarovalo súkromie. Pláž mala asi tak 3 km. Fakt prekrásna opustená pláž. Vychutnali sme si po nej prechádzku, ktorá bola skutočný relax.
Letovisko Punta del Diablo pokrývajú iba rodinné domy a apartmánové domy. Nie je tu žiadny veľký a ani luxusný hotel či rezort. Domáci Uruguajčania sem chodia hlavne za oddychom na nádherných plážach. Aj reštaurácie, ktoré sme tu videli aj keď boli zatvorené, tak neoplývali žiadnym luxusom. Ale toto neznamená, že toto letovisko nemá svoje čaro. Na južnej strane Punta del Diablo bola zas pláž za ktorou boli neskutočne veľké duny piesku. Hneď nás napadlo, že by sme si po týchto dunách zajazdili na štvorkolkách.

Potom sme si Punta del Diablo prešli ešte trochu autom, popozerali sme si aj rôzne bočné uličky a potom sme šli späť do mestečka La Paloma. Cesta z Punta del Diablo do La Paloma je dlhá cca 100 km a trvala nám ako som už spomínal zhruba 1 hodinu autom.

Na záver tohto dňa môžem povedať, že Uruguaj naozaj skrýva prekrásne miesta, ktoré ten kto rád cestuje by mal určite vidieť.

Autor: Šoška Milan

Comments are closed.