Punta del Este – Uruguaj – deň 10

Čakal nás krásny deň, čo sa hneď prejavilo už ráno na krásnom východe slnka. Po raňajkách sme sa teda vydali autom z La Paloma do Punta del Este. 
Na začiatok hneď jedno upozornenie. My sme chceli ísť autom po ceste číslo desať, teda popri južnom atlantickom oceáne. Videli sme totiž Google mapu, ktorú keď sme si priblížili na monitore tak sme zistili, že by sa po nej relatívne dalo ísť. Pre istotu som sa na našom hotely pred štartom spýtal recepčnej na túto cestu. Nevedel som či sa bude dať tade prejsť, pretože cesta bola zakreslená na google mape ponad vodu, resp. nejaké jazero. Dobre, že som sa spýtal, pretože by sme tadiaľ neprešli. Recepčná nám v skratke povedala, že tadiaľ za žiadnych okolnosti neprejdeme. Teda z La Palomi vedie do Punta del Este len jedna cesta a  to smerom na Rocha, tam sa dáte na cestu s označením číslo deväť smer Montevideo a už odtiaľ je značená cesta či už na Jose Ignacio, Punta del Este alebo Montevideo.

Ak budete chcieť zísť na prvej možnej odbočke z vnútrozemia, teda z cesty deväť smerom k oceánu, tak je to možné až na odbočke do José Ignacio a odtiaľto už pôjdete autom pekne popri Atlantiku. Nádherná cesta, určite doporučujem.

Po ceste sme sa zastavili na jednej z pláži medzi José Ignacio a Punta del Este, kde sme videli pohyb surfistov, ktorí sa učili jazdiť na vlnách. Vlny boli vysoké zhruba do 2 až 3 metrov, chvíľu sme miestnych surfistov pozorovali a opäť pokračovali v ceste.

Autom sme šli pomaličky tak okolo 40-50 km za hodinu aby sme si vychutnali okolitý obraz krajiny. Už len takáto cesta autom popri oceáne je neskutočný zážitok. 

Miesto nášho hotela som si naštudoval na google maps v predošlom hotely a tak som vedel zhruba kde ho máme hľadať. Ani raz sme sa nepomýlili a pekne sme prišli a zaparkovali rovno pred hotelom Milano kúsok od známej pláže Playa Brava. Ubytovali sme sa bez problémov a recepčný bol ako všetci Uruguajčania veľmi príjemný a ochotný. Samozrejme, že naše prvé kroky viedli práve na vyššie spomínanú pláž, ktorú možno poznáte z mnohých fotiek, ktoré nájdete na internete, pretože množstvo týchto fotiek je nasnímaných pri veľmi známej soche ruky, ktorá je osadená v piesočnatej pláži a pôsobí efektom akoby bola zahrabaná v piesku. Naozaj pekné miesto na fotku. Pristavovali sa tu aj rôzne turistické autobusy plné ľudí a každý sa chcel vyfotografovať práve na tomto mieste.

Celkové prostredie  Punta del Este je totálne moderné a niet divu, že je to označované ako najmodernejšie miesto v Uruguaji, kde chodí množstvo turistov za oddychom a dovolenkou. Na druhej strane je zároveň Punta del Este aj najdrahším miestom tu v Uruguaji. Pocítili sme to už na cene samotného hotela. Toto miesto sa stále buduje, čo sme si všimli na mnohých rozostavaných hoteloch, či apartmánových domoch. 
Z pláže Brava sme sa šli trochu prejsť po promenáde popri oceáne a všímali sme si zároveň rozmanité stavby, v ktorých je množstvo apartmánov. Prešli sme sa až do samotného centra Punta del Este, kde je uprostred pekného menšieho námestia umiestnený maják. Námestie bolo naozaj vzorne upravené a čisté, na tomto si naozaj dávajú záležať aj mimo sezóny.

Od majáku sme šli smerom k prístavu, kde sme našli jednu reštauráciu, ktorá bola ešte otvorená. V nej sme si objednali večeru, ktorá nás v celku zasýtila a následne sme sa presunuli po hlavnej triede Punta Del Este kde bolo množstvo rôznych obchodov, občerstvení, bánk, realitných kancelárii, cestovných kancelárii atď. do nášho hotela Miláno. 

Wifi pripojenie v tomto hotely fungovalo ako hodinky, takže sme si tu večer pred spaním vybavili množstvo emailov a message-ov a mohli sme si spokojne ľahnúť. Izbu v hotely Miláno môžem ohodnotiť veľmi dobre, ale čo musím vytknúť je veľmi malinka kúpeľňa, kde je priam na kope umývadlo, sprcha, WC a bidet. Riešenie kúpeľne im naozaj nevyšlo, ale možno iné izby sú na tom lepšie, neviem nebol som v iných. 

Pozreli sme si aj počasie, zajtra má byť úplne jasno, tak dúfam, že predpoveď bude správna a čaká nás ďalší nádherný deň v Uruguaji.

Autor: Šoška Milan

Comments are closed.