Prehliadka Colonia del Sacramento – Uruguaj – deň 16

Noc v hotely Esperanza and Artemisa SPA v Colonia del Sacramento, bola aspoň pre mňa nie tou najlepšou. Bola mi zima aj keď sme si na izbe kúrili cez klimatizáciu. Možno som sa ešte k tejto veci v tomto cestopise nezmienil, tak vám to objasním. V Uruguay takmer nikde v žiadnej budove nie sú vykurovacie rozvody ako ich poznáme u nás. Mám na mysli rozvody centrálneho kúrenia s radiátormi alebo s podlahovým vykurovaním. Vykurovanie v budovách nemajú preto, lebo teplota v zime sa tu pohybuje cez deň niekde v rozpätí 5 – 12 stupňov a v noci od -2 do 8 stupňov. Takmer všetci si tu dokurujú klimatizáciami. Na ovládači klimatizácie si nastavíte funkciu „HEAT“ teda kúrenie a stupne si nastavíte na ovládači šípkami. Následne klíma cca do piatich minút začne kúriť, akurát neviem, prečo tá naša klíma na izbe tu izbu nevykúrila…

Raňajky na hotely Esperanza and Artemisa SPA boli od ôsmej ráno do desiatej. Prišli sme na ne niekde okolo 9:30 hod. a takmer nič sa nám neušlo, teda neboli doložené šunky, syry a iné veci. Toto sa nám stalo prvý krát tu v Uruguay. Ale niečo sme tam ešte povyberali a najedli sme sa.

Keďže sme tu v Colonia del Sacramento iba jeden celý deň, tak sme si šli pozrieť starú historickú časť tohto mesta. Vonku bolo veterno, chladno a zamračené, no skrátka nebolo to tri krát lákavé počasie. Nakoniec som neľutoval, pretože historická časť mesta Colonia del Sacramento je naozaj krásna.

Naskytnú sa vám tu rôzne zaujímavé pohľady z rôznych uhlov. Naozaj toto miesto nevynechajte pokiaľ by ste šli do Uruguaja. Dokonca ich celá historická štvrť je zapísaná v UNESCO. Stretli sme tu aj veľa rôznych turistov z rôznych krajín, čo iba potvrdzuje to, že sa jedná naozaj o zaujímavú časť Uruguaja. Cez leto si viete takmer na každom rohu požičať také mini-vozidlo na elektrický pohon a štyria si na ňom viete užiť prehliadku historickej štvrte. Taktiež sa tu dajú požičať aj bicykle, takže pokiaľ by sa vám nechcelo chodiť pešou chôdzou máte tu na výber rôzne druhy prepravy. Čo by ste určite mali vidieť zo starej štvrte, je slávny padajúci most ešte z čias keď toto mesto bolo kompletne opevnené, delo na bývalom kamennom opevnení, maják na ktorý sa dá za poplatok ísť pozrieť a na jednom z námestí starý chrám.

Kto má rád veterány tak tu si príde na svoje. Stretli sme ich hneď niekoľko. Toto miesto je totiž preslávené veteránmi, teda historickými motorovými vozidlami. Dokonca sme našli jednu reštauráciu pri ktorej bol takýto veterán pristavený a vo vnútri tohto starobylého auta bolo prestreté stolovanie a vedeli ste si tak vychutnať svoj obed alebo večeru v tomto aute a vrátiť sa tak v čase do minulosti. Fakt pôsobivé. Zas z iného veteránu rástol strom, takže verte mi je sa tu na čo pozrieť.

Prešli sme sa potom aj do novšej časti mesta Colonia del Sacramento, ale tam to bola taká klasika. Následne sme sa šli najesť do jednej z miestnych reštaurácii, dali sme si grilované mäso, pivko a zároveň sme využili aj wifi pripojenie na skontaktovanie sa s okolitým svetom.

Ak by som mal zhrnúť moje pocity z mestečka Colonia del Sacramento, tak by som jednoznačne povedal, že sa jedná čisto o turistické a putovné mestečko v Uruguay. Čo tomu naznačovalo bola aj skutočnosť, že tu bola jedna reštaurácia za druhou množstvo kaviarni a predajni s darčekovými predmetmi. Toľko veľa reštaurácii na jednom mieste sme nevideli nikde tu v Uruguaji. Bolo mi hneď jasné, že je to kvôli turistom v sezóne, ktorých tu musí byť naozaj v lete neúrekom. Ja iba opäť podotknem, že mi sme tu teraz v ich ročnom období jesene, teda je tu teraz chladnejšie počasie. V lete to tu musí byť naozaj zážitok.

Zajtra sa presúvame na pár noci do Argentíny loďou, konkrétne do Buenos Aires. Takže uvidíme čo nás tam čaká. Od zajtra má byť nasledujúce tri dni úplne jasno, takže konečne sa tešíme na slnko.

Autor: Šoška Milan

Comments are closed.