Prehliadka Buenos Aires autobusom – deň 19

Tak opäť po mierne rušnej noci sme si dali štandardne raňajočky a šli sme na recepciu, kde sme čakali na sprievodkyňu. Objednali sme si totiž prehliadku mesta Buenos Aires so sprievodcom. Na recepcii si nás vyzdvihla delegátka a po ceste k zbernému autobusu nám v krátkosti vysvetlila, že celá ta prehliadka bude trvať od 9:15 hod. do cca 14:00 hod. a, že zatiaľ nás bude zbierať menší zberný autobus a potom následne prestúpime do väčšieho autobusu, s ktorým sa začne samotná prehliadka mesta.

V zbernom autobuse sme strávili zhruba hodinku, kým sme pobehali rôzne hotely po centre. Následne sme sa už konečne dostali na miesto kde sme mali prestúpiť do druhého autobusu. Zároveň sme mali asi tak 10 minút na fotografovanie. Nachádzali sme sa na mieste kde sídli Fakulta práva a humanitných vied. Je to v podstate najznámejšia a najprestížnejšia fakulta v Argentíne. V hojnom počte tu chodia študovať aj študenti zo Severnej Ameriky. 

Hneď vedľa fakulty je zaujímavá atrakcia pre turistov v podobe obrovského kvetu, ktorý je vyrobený z ocele a dokonca sa podľa svetla otvára a na noc sa zas zatvára. Avšak v tomto okamihu našej návštevy toto otváranie a zatváranie nefungovalo, nakoľko bol jeden z lupeňov kvetu nalomený, takže kvet je momentálne otvorený cez deň aj v noci. Tento kvet, respektíve túto atrakciu nazývajú FLORALIS GENÉRICA. Odporúčam pozrieť, bolo to zaujímavé.

Po krátkej prestávke začala naša prehliadka mestom. Odštartovali sme v štvrti Buenos Aires s názvom RECOLETA a šli sme ulicou Av. Pte. Figueroa Alcorta, na ktorej sme videli Múzeum latinsko-amerického umenia, planetárium Galileo Galilei a Národné múzeum výtvarného umenia.

Následne sme prešli rôznymi uličkami štvrte Buenos Aires ako je PALERMO, PALERMO HOLLYWOOD, PALERMO SOHO a nasledovala najrušnejšia ulica v Buenos Aires ktorou je Av. 9 De Julio. Na tejto ulici sa nachádza aj Národné Kolumbove divadlo, ktoré je vraj preslávené takmer najdokonalejšou akustikou na svete. Kúsok za týmto divadlom nájdete slávny Obelisk.

Z hlavnej triedy Buenos Aires sme si to autobusom namierili do štvrte  SAN TELMO, ktorá je preslávená Argentínskym tangom a nájdete tu asi najväčšiu koncentráciu tango barov a reštaurácii. Jednoducho objednáte si kávu, alebo jedlo a toto všetko si vychutnávate pri hudbe a tanci tanga. Proste v reštaurácii popri konzumácii jedla vám tanečný pár tancuje tango. Musím uznať, že to vyzeralo fakt dobre a až tu som pochopil, že tango má čosi do seba, samozrejme keď ho viete tancovať. 

Prepletaním sa uličkami sme sa ocitli už v štvrti LA BOCA, ktorá je známa hlavne kvôli futbalovému štadiónu a klubu BOCA ATL. JUNIORS. Argentína je futbalová veľmoc, ale to si nemusíme vysvetľovať a tento futbalový štadión delegátka opisovala ako modlu Buenos Aires. Futbal tu ľudia naozaj milujú, to sa musí nechať. Zároveň sme tu mali pauzu na prehliadku zhruba nejakých 35 minút.

Štvrť La Boca je známa aj vďaka pestrofarebným fasádam domov, rozloženými stánkami so suvenírmi, množstvom reštaurácii atď. Určite si túto štvrť choďte pozrieť, je to naozaj zaujímavé a nevšedné. Pri prechádzaní týmito uličkami vás každý láka do svojej reštaurácie či kaviarne, tanečné páry tanga vás pozývajú na fotku s nimi (samozrejme za peniaze) a každý tu chce z turistov vytriasť čo najviac pesos. V tejto časti sme dostali rozchod na jednu hodinu, čo bolo úplne dostačujúce na to, aby ste si to tu celé pozreli a nafotili. My sme stihli aj kávičku, takže bola pohoda.

Cesta autobusom potom pokračovala smerom k Národnému Kongresu a následne potom začalo rozvážanie turistov po hoteloch. Šofér urobil cca zo päť zastávok a boli sme všetci z autobusu von. Táto prehliadka stála na osobu 150,- argentínskych pesos. Ak by som to mal zhodnotiť, tak prehliadka z autobusu nie je to pravé orechové. Zlé sa z autobusu robili fotky, to je jedná vec. Druhá vec je, že raz ste mali nejakú pamiatku po svojej strane a raz zas na druhej strane kde ste v podstate zo svojho miesta nevideli nič. Videli sme tu potom aj jazdiť vyhliadkové autobusy bez strechy, teda klasické „londýnske double-decker-e“ a to sa nám videlo ako vhodnejšie na fotografovanie. Nevyskúšali sme to, takže neviem to ohodnotiť. My sme takúto prehliadku volili hlavne preto, že sme tu boli na krátku dobu, teda iba na tri noci a je nemysliteľné to tu iba za dva celé dni, ktoré máte k dispozícii prejsť ku svojej spokojnosti. Aby ste si to tu v pohodičke a v kľude prešli a nejaké to múzeum aj navštívili tak je treba tu byť asi tak týždeň. Myslím si, že menej sa tu neoplatí byť. My sme to v podstate brali iba ako výlet z Uruguaya, pretože pre nás bol prioritou práve Uruguay. 

Po prehliadke sme si šli kúpiť lístky na loď z Buenos Aires do Montevidea. Tento krát sme si kúpili lístky spoločnosti BUQUEBUS. Cez internet nám to objednať nešlo, tak sme si zašli priamo na ich terminál kde kúpa prebehla v pohodičke. Lístok na túto plavbu stál pre dvoch takmer 1700,- argentínskych pesos, čo je bankovým kurzom v prepočte 170,- eur. Plavba bude trvať rýchlo-loďou zhruba tri hodiny. Chceli sme vyskúšať túto prepravnú spoločnosť, pretože všetci hovoria, že je to proste jednička. Takže po plavbe do Montevidea budem vedieť porovnať dve prepravné spoločnosti, pretože sme sa plavili cez COLONIA EXPRESS a späť pôjdeme už spomínaným BUQUEBUS-om.

Autor: Šoška Milan

Comments are closed.