Maldonado a okolie – Uruguaj – deň 12

Dnešný deň sme si povedali, že sa budeme premávať po letovisku Punta del Este iba autom, aby si naše nohy trochu oddýchli. Na mape, aj naživo sme predošlý deň videli neďaleký ostrov s názvom Isla Gorriti na ktorý ako sme zistili sa organizujú výlety loďou. Tak sme sa na recepcii nášho hotela spýtali, či nám vie zistiť o koľkej premáva loď na tento ostrov. Ochotne nám to telefonicky preveril, no sklamal nás. Najbližší termín, ktorý bol možný, bol až o deň neskôr, čo nám nevyhovovalo, takže na tomto ostrovčeku sme nakoniec neboli. Nevadí, pretože začala naša prehliadka autom po blízkom okolí Punta del Este a Maldonada.

Zamierili sme po dvojprúdovej ceste popri oceáne smerom na Piriapolis. Naša rýchlosť bola tak cca 40 km za hodinu, takže sme si stíhali očami prehliadať okolie. Po krátkej dobe sme si všimli v diaľke paraglidistov a už bolo jasné, kam bude smerovať naša cesta. Za krátko sme už odbočovali z hlavného ťahu do ľava, smer Punta Ballena. Jedná sa o výbežkovitý polostrov kúsok od Punta del Este, kde neskutočne fúkalo, čo bol raj pre paragliding. Na oblohe bolo miestami aj šesť paraglidistov kúsok jeden od druhého. Vystúpili sme z auta a šli sme smerom odkiaľ štartovali. Bol to nádherný pohľad, pretože sme boli pri nich blízko a videli sme každý detail ich vzletu či pristátia. Bola to radosť sa na nich dívať, pretože svoje padáky vo vetre ovládali s obrovskou istotou. Dokonca sme si všimli, že jeden nadšenec lietal tandem, teda boli na jednom padáku vo vzduchu dve osoby. Situáciu sme vyhodnotili tak, že zrejme za nejaký poplatok vás zoberie do vzduchu a chvíľu si s vami zalieta. Náš úsudok bol správny, pretože po jednom pristáti sa aj nás spýtal, či chceme ísť s nim do vzduchu. Odmietli sme a tým pádom sme sa nedozvedeli ani cenu takéhoto vzletu na padáku. Ale keď tu z vás niekto niekedy bude, tak aspoň viete kam máte ísť za adrenalínom. 

Po obdivovaní paraglidingu sme zišli s autom nižšie na samotný výbežok Punta Ballena, kde je na konci kruhový objazd, takže sa tu pohodlne otočíte autom. Na tomto kruhovom objazde bola hŕstka stankárov, ktorí predávali rôzne suveníry ako magnetky, sošky, rôzne výrobky z ich domáceho kameňa a mnoho iného. My sme si tu kúpili magnetky, pretože sa nám zdali najkrajšie z toho, čo sme k dnešnému dňu tu v Uruguaji videli. Cenu vám neprezradím, pretože to sú darčeky a tento blok zrejme budú čítaj aj ľudia ktorým ich chceme podarovať 🙂

Po obhliadke výbežku Punta Ballena, z ktorého je mimochodom krásny výhľad na panorámu Punta del Este sme sa vybrali k neďalekému jazeru Laguna del Sauce. K tomuto jazeru viedla cesta cez priľahlý lesík v ktorom nás ohúrili pekne vsadené rodinné domy a v niektorých prípadoch až doslova paláce rôznej architektúry. Bolo jasné, že tu majú postavené svoje rodinné domy ľudia, ktorí majú radi svoj kľud a súkromie. Po krátkej ceste sme dorazili k samotnému jazeru, kde bola hŕstka rybárov. Obzreli sme si pekné a tiché okolie samotného jazera. Boli tu tesne pri sebe postavené neskutočne pekné dva domy aj s bazénmi. Naozaj to boli krásne domy, verte mi, inak by som ich tu nespomenul. Inak kúsok od jazera Laguna del Sauce je aj samotné letisko pre Maldonádo a Punta del Este.

Od jazera sme si šli pozrieť autom časť pri Maldonáde s krkolomným názvom Chihuahua, ktorá je situovaná pri samotnom Atlantickom oceáne. Objavili sme tu aj pláž určenú pre nudistov, takže kto z vás holduje tomuto „športu“ tak táto oblasť a pláž Playa Naturista by vám rozhodne nemala ujsť. Už ten názov pláže je dosť výstižný, to musíte uznať.

Oblasť Chihuahua sme prebrázdili autom hore dole a môžem povedať, že sme tu videli naozaj nádherné rodinné domy a sídla. Všade boli nádherne upravené trávniky a okolie domov bolo doslova pastvou pre oči. Nádherná oblasť pre bývanie. Dal by som si hneď povedať.

Opäť sme sa napojili na hlavný ťah smerom do Punta del Este a šli sme si omrknuť tenisový ranč s názvom Tennis Ranch club – Punta del Este. Vzhľadom na to, že som bývalý tenista tak ma to v celku zaujímalo. Areál bol nádherne vsadený do malebného lesíka, takže ako celok pôsobil veľmi útulne. Práve v čase našej návštevy trénoval starší pán jednu staršiu dámu. V areáli disponujú 17-timi tenisovými dvorcami a z toho desať ich je pod umelým osvetlením, takže aj večer to tu musí žiť tenisom. Ak je niekto z vás tenista a v budúcnosti plánujete návštevu Punta del Este tak určite si so sebou zoberte aj tenisovú výzbroj. Areál sa nachádza v oblasti Rincon del Indio a nájdete ho bez problémov, pretože je dobre značený z hlavnej cesty popri pláži Playa Brava.
Toľko z dnešného dňa a uvidíme čo nám prinesie ten ďalší.

Autor: Šoška Milan

Comments are closed.