Letovisko La Paloma Uruguaj – deň 7

Tento deň sme venovali prehliadke letoviska La Paloma, takže sme nikde autom necestovali. Ráno bolo opäť zamračené, čo nás vôbec nepotešilo. Všetko to však napravil pohľad von z apartmánu hotela Zen Boutique Apart Hotel, ktorý je situovaný v podstate na pláži Playa Anaconda. Raňajky v tomto hotely fungujú tak, že pri príchode do tohto hotela si vyplníte formulár pre raňajky, teda začiarknete si čo by ste si priali a následne každé ráno o dohodnutej hodine vám ich donesú na apartmán. Celkom zaujímavý a milý raňajkový systém.

Po raňajkách na apartmáne sme si za denného svetla šli obzrieť bezprostredné okolie tohto nášho hotela. Za hotelom bol aj menší sympatický bazén s príručným barom, takže v sezóne musí byť v tomto hotely fakt príjemne. Dali sme si prechádzku od pláže Anaconda smerom do centra popri Atlantickom oceáne. Pláž bola ako vždy veľmi široká a tiahla sa od nevidím do nevidím. Tieto pláže sú tu tak veľké a obrovské, že neverím, že sú v sezóne plne zaplnené.

Po chvíli chôdze po pláži sa k nám pridal aj miestny pes, ktorý s nami prešiel všetky pláže La Paloma. Z pláže sme si prešli námestie tohto mesta a zastavili sme sa na obed v jednej z miestnych reštaurácii. Tu sme narazili však na problém. Čašníčka, ktorá nás obsluhovala nevedela po anglicky ani zaťať. Lenže zaťať sme nevedeli ani my po španielsky. Vynašli sme sa veľmi rýchlo a originálne. V reštaurácii bolo WIFI pripojenie na internet a mali sme so sebou I-pad, na ktorom sme si naštartovali google translator a pohotovo sme si všetko preložili a čašníčka si naše požiadavky, respektíve objednávku prečítala z obrazovky I-padu. Čo poviete, dobrý nápad nie? Odrazu žiadna jazyková bariéra nebola. Objednali sme si pizzu so štyrmi druhmi syra a veľkú fľašu Pepsi. Pizza v uruguajských reštauráciách vôbec nie je taká veľká ako sme zvyknutí na Slovensku. Je podstatne menšia, ale zasýti dobre. Pizza nám naozaj chutila. Účet celkom za 1,2 L Pepsi, pizzu pre dvoch a kávu bol 370,- uruguajských pesos, čo je zhruba 12,- eur.
Po obede sme si v tej istej reštaurácii ešte chvíľu posedeli a na internete si povybavovali nejaké veci.
Potom sme sa vybrali pešo do nášho hotela odkiaľ sme si zobrali auto a šli si niečo málo nakúpiť do miestnych potravín. Bloček prikladám ako prehľad cien v letovisku La Paloma. Účet bol za dve litrové pivá, dve dvojlitrové minerálky, 300 g šunka, litrové jogurtové mlieko, 5 ks malých bagetiek, žuvačky, banány a litrový džús. Litrové fľašky od piva nám zálohovali 14,- uruguajských pesos za kus.  

Porozprávali sme sa cez translátor aj s miestnymi obyvateľmi z ktorých sme sa pokúsili dostať zopár informácii ohľadne života v letovisku cez sezónu. Podotýkam, že letná sezóna v Uruguaji je od decembra do marca a my sme tu teraz v máji, takže tu je momentálne jeseň. Miestni nám povedali, že cez sezónu je tu poriadne živo. Najväčšiu časť dovolenkárov tu tvoria Argentínčania, Brazílci a miestny, ale chodia sem aj turisti z USA, Francúzska, Belgicka, Canady a Španielska. Povedali nám, že táto posledná letná sezóna nebola moc dobrá, nakoľko bol výpadok Argentínskych turistov z dôvodu ich ekonomickej krízy, ktorá ich nedávno postihla. 

Letovisko je to každopádne pekné, pobrežie nelemujú hotely,  ale iba množstvo apartmanových domčekov, či samostatných letných domčekov. V domčekoch popri pláži bolo teraz pusto a nikto v žiadnom momentálne nebýval.

Videli sme tu aj množstvo pozemkov na predaj, iba pre príklad uvediem jeden, ktorý bol hneď za plážou, mal výmeru cca 800 m2 a jeho cena bola 150.000,- USD. Sú tu na predaj aj omnoho väčšie pozemky, ale tam nebola zverejnená cena. 

Zajtra má byť konečne pekne, takže už sa tešíme na náš trip do Letoviska Punta Del Diablo. Predpovedajú, že má byť okolo 22 stupňov Celzia, tak sme si povedali, že to sa určite budeme v Atlantiku aj kúpať :-).

Autor: Šoška Milan

Comments are closed.