Esplendor Hotel Montevideo a plánovanie cesty do Buenos Aires – Argentína – deň 14

Dnešný deň bol v celku skúpi na zážitky, pretože sme si dlhšie pospali a to zrejme kôli tomu, že nás zasiahla únava, nakoľko máme z predošlých dní v nohách kopec kilometrov.

Raňajky sme našťastie stihli a boli úžasné. Konečne sme mali aj nejakú zmenu na raňajky, pretože doteraz nám všade vo všetkých hoteloch ponúkali to isté. Teraz vám to vymenujem, čo bol základ každých raňajok doteraz. Toast-ový chlieb biely a tmavý, maslo, plátkový syr, šunka, horúce mlieko, káva, džús a jogurtové mlieko. Hotel Esplendor v Montevideu nás však milo prekvapil a navyše od doterajšieho stereotypu nám ponúkol praženicu a opečenú slaninku. Viete si asi predstaviť čo sa dialo na týchto raňajkách keď sme to zbadali. No proste každý sme šupli po dva menšie tanieriky praženice so slaninkou. Raňajkám dal šmrnc aj priestor v ktorom sa podávali, pretože sme raňajkovali v presklených priestoroch na streche hotela Espelndor. Pekný výhľad, praženica na raňajky, no čo sme si viac mohli priať. 

Po raňajkách sme ešte chvíľu skysli na izbe, potom sme si šli vybaviť jedno stretnutie do centra Montevidea a po ceste nazad sme si spravili menší nákup na prežitie. 

No a potom všetkom nastal boj z mojej strany o bookovanie lístkov na trajekt do Buenos Aires z Colonie del Sacramento. Miestny recepčný mi dal stránku cez ktorú si máme zabukovať už spomínané lístky. Bola to web stránka www.buquebus.com. Fakt dobrá stránka na bukovanie týchto lístkov, hneď vysvetlím prečo, ale na konci keď som už vypĺňal do formulára údaje o cestujúcich teda meno, priezvisko, národnosť atď., tak som sa nemohol preklikať, respektíve nevedel som vyplniť jedno políčko v tomto formulári a fakt som nevedel na to prísť čo tam mám napísať. Dokonca aj recepčný iba tápal a jediné čo som z neho dostal, že tam mám napísať číslo mojej firmy, čo mi zjavne nedávalo logiku. Neuveríte, ale nakoniec som sa fakt cez to jedno políčko nedostal a preto som musel zvoliť na zabukovanie trajektu iný server. Už som mal z toho bukovania hodne veľké tlaky, nakoľko som ním strávil dlhý čas a nič z toho. 

Podarilo sa mi nájsť server www.coloniaexpress.com/ar na ktorom som to nakoniec zabukoval, ale v jednom kroku som vedel zabukovať iba cestu do Buenos Aires pretože spiatočnú cestu chceme priamo z Buenos Aires do Montevidea. V tomto bol server buquebus.com lepší pretože ste si v jednom kroku vedeli zadať cestu Colonia – Buenos Aires a zároveň spiatočnú cestu Buenos Aires – Montevideo. Ďalšou výhodou bolo, že ste si vedeli vybrať z viacerých typov ľodí a kombinácie lode s autobusom. No len čo z toho keď som jedno políčko vo formulári o cestujúcich nevedel vyplniť a server ma ďalej pustiť nechcel.

Ako hovorím poradil som si s iným serverom kde všetko prebehlo OK, platba prebehla tiež OK a potvrdzujúci mail bol za moment v pošte. V maily bol priamy odklik na stránku odkiaľ sa lístky majú vytlačiť. Preposlal som tento mail recepčnému a ten mi potvrdenie o palubných lístkoch ochotne vytlačil a tým sa môj cca dvojhodinový boj o lístky skončil.

Po tých nervoch sa nám už ani nikde nechcelo ísť, tak sme si vybavovali komunikáciu s blízkymi a so známymi cez mesindžre, povybavovali sme si emailovú poštu, dali sme si bacardy s pepsinou a zaľahli sme. 

Zajtra nás čaká ďalšie cestovanie a presun zároveň, budeme cestovať diaľkovým autobusom z miestnej autobusovej stanice Montevidia do mestečka Colonia del Sacramento.

Autor: Šoška Milan

Comments are closed.